Aktualitet

Rama-Vuçiç-Zaev mblidhen në Elbasan për darkë, pamjet kur mbërrin kryeministri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:38 - 20/12/21 |
Opi Nion

Kanë mbërritur në qytetin e Elbasanit delegacionet e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev dhe kryeministrit Edi Rama, ku do të konsumojnë darkën zyrtare në kuadër të nismës së “Ballkani i Hapur”.

Pamjet e mëpshtme tregojnë momentin kur mbërrin eskorta e Kryeministrit Edi Rama.

Mbrëmjen e sotme erdhën në Tiranë Zaev dhe Vuçiç për Samitin e ditës së nesërme në kuadër të “Ballkanit të Hapur”. 

Pas