Aktualitet

Rama vjershë demokratëve: “O i shkretë i punëruar”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:48 - 22/10/15 |
b.f

TIRANË – Edhe pse i mungonte Berisha, Rama nuk u ndal në sallën e Parlamentit me debate, ironi dhe poezi. Teksa Rama fliste deputetët demokratë e ndërprisnin. Sakaq Rama ia priti me një vjershë modeste të çastit:

“O i shkretë i punëtuar
Jep e merr me këmbë e duar
Bam me këmbë e bam me duar
O i shkretë i punëtuar!”

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas