Aktualitet

Rama vizitë në Firenze, bashkë me Lindën dhe kardinali Ernest Troshani


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:32 - 06/05/21 |
Opi Nion

Kryeministri i vendit Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Firenze të Italisë ku ka vizituar edhe muzeun  Uffizzi.

Nëpërmjet një postimi të publikuar në rrjetet sociale nga vetë kryeministri duket se kreun e qeverisë e shoqëron bashkëshortja Linda dhe kardinali shqiptar, Ernest Troshani.

Siç shkruan Edi Rama në një postim në “Facebook”, në Firence ndodhen me ftesë të kryebashkiakut  Dario Nardella.

POSTIMI I KRYEMINISTRIT RAMA

Firenze, Itali – Në muzeun Uffizzi, së bashku me kardinalin shqiptar, Ernest Troshani, me ftesë të kryebashkiakut Dario Nardella./Opinion.al

Pas