Aktualitet

Rama: Veprimtaria ilegale e Ilir Metës është në sytë e të gjithëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:13 - 22/02/21 |
Doriana Çepunaj

Kryeministri Edi Rama, ka dhënë një deklaratë për mediat këtë të hënë pas mbledhjes së shtabit elektoral të Partisë Socialiste.

Gjatë fjalës së tij, Rama ka sulmuar Presidentin ,Ilir Meta. Ai tha se kreu i Shtetit nuk është në lartësinë e detyrës që i ngarkon kushtetuta, por është nën çdo nivel të justifikueshëm edhe për një person që ka humbur marrëdhënien me trutë e kokës.

“Veprimtaria ilegale e Ilir Metës është në sytë e të gjithëve. Nuk është në lartësinë e detyrës që i ngarkon kushtetuta, por është nën çdo nivel të justifikueshëm edhe për një person që ka humbur marrëdhënien me trutë e kokës”, u shpreh Rama.

Më tej kreu i qeverisë tha:“Një president që bën gjithë ditën propagandë kundër qeverisë, që flet me një gjuhë rruge, që lëviz ditën dhe natën për qëllime elektorale, që e ka vënë zyrën e rojtarit të Kushtetutës, në dispozicion të ndërmarrjes që formalisht e menaxhon e shoqja, dhe që çdo ditë humbet nivel në raport me detyrën, nuk ka nevojë ta komentoj unë, sepse t gjithë e shohin dhe të gjithë do ta dënojnë më 25 prill”./Opinion.al

 

 

Pas