Aktualitet

Rama ulet në tokë të mbledhë fletët e opozitës, krijon debat në kuvend


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:04 - 10/09/21 |
Opi Nion

Kryeministri Rama ka mbledhur të gjitha fletët e grisura të votimit që opozita ka hedhur në tokë, për të kundërshtuar votimin e Kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla. Ndërsa ka shkuar të votojë, Rama është ndalur të mbledhë fletët e hedhura në tokë nga opozita. Kjo ka shkaktuar duatrokitje mes socialistëve, por kundërshti nga opozita.

Belind Këllici, në komisionin e votimit tha se ato janë materiale zgjedhore dhe nuk duhen prekur./Opinion.al

Pas