Kryesore

Rama tallet me vettingun: Ai krimineli është shoku i burrit të motrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:13 - 18/09/18 |
b.f

Kryeministri ka zgjedhur t’i përgjigjet përmes një statusi ironik kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, për vettingun e kërkuar në politikë.

Në një bashkëbisedim me gazetarët, kreu i PD ka ribërë thirrje për votimin e vettingut në politikë, duke theksuar se SPAK dhe BKH vetëm mund të hetojnë e dënojnë nëse e provojnë që politikanë ka lidhje me kriminelët, ndërsa propozimi i tij synon të spastrojë të gjithë ata politikanë të korruptuar.

Kryeministri Rama është tallur duke permendur burrin e motrës, kur në fakt nuk ka motër.

“Ai krimineli është shoku i burrit të motrës së kundërshtarit tim. Mamaja e tij ka lidhje me tre komshi kriminelë.Krushku i njërit është trafikant që del i lidhur me kundërshtarin tim.Shans për të marrë pushtet me zgjedhje unë s’kam. Prandaj dua Veting për lidhjet e tij me krimin”, shkruan Rama.

Pas