Aktualitet

Rama: Taksat e naftës nuk do të hiqen, për funksionarët kommpensojme vetëm 50%


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:25 - 12/03/22 |
Opi Nion

Duke ju përgjigjur protestuesve që kanë kërkuar heqjen e taksave të karburantit, pas rritjes së cmimeve, Kryeministri Rama tha se taksat nuk do të hiqen.

Në fjalën e tij, në një dalje live nga rrjetet sociale, Rama tha se shqetësimi i tij është cmimi i energjisë dhe cmimet e ushqimeve për qytetarët dhe jo mbushja e veturës me karburant.

“Taksat e naftës nuk do të hiqen, s’ka protesta me drita I Phone dhe bllokim rrugësh me X5. Nuk do të hiqen sa kohë cmimi I energjisë nuk do të rritet”, tha Rama.

Rama tha gjithashtu se qeveria do të paguajë për funksionarët e shtetit, përfshirë edhe vetë kryeministrin vetëm 50% të faturës së karburantit të harxhuar.

Pas