Politikë

Rama takon Presidentin e Këshillit Europian


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:37 - 16/02/20 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama është takuar në Bruksel më Presidentin i Këshillit Europian Charles Michel para takimit informal mes krerëve të BE dhe Ballkanit Perëndimor.

Sipas të dhënave, në këtë takim do të diskutohet problematikat në Ballkanin Perëndimor midis vendeve por edhe metodologjia e re e zgjerimit e cila prek të gjitha vendet që aspirojnë për në BE.

Gjithashtu, kryeministri ndodhet në Bruksel edhe për Konferencën e Donatorëve për të ndihmuar në rindërtimin pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit./ Opinion.al

Pas