Kryesore

Rama takon në New York Sekretarin e Përgjithshëm të OKBBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:55 - 31/05/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama është takuar sot në New York me Sekretarin e Përgjithshëm të Organizatës së Kombeve të Bashkuara për programin e përparësitë e presidencës shqiptare të Këshillin e Sigurimit.

Rama ndodhet në SHBA, pasi ditën nesërme Shqipëria merr për herë të parë presidencën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së.

Postimi i Ramës

“New York, Kombet e Bashkuara – KrenarPërShqipërinë që nesër merr presidencën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, për herën e parë në histori dhe përtej çdo imagjinate të vetëm deri pak viteve më parë. Me Sekretarin e Përgjithshëm për programin e përparësitë e presidencës shqiptare të KS të OKB”.-shkruan Rama./Opinion.al

Pas