Kryesore

Rama takon në Bruksel shefin e diplomacisë europiane


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:52 - 11/05/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama është takuar me Josep Borrell, Shefin e Diplomacisë Europiane dhe Zv.Presidentin e Komisionit Europian.

Rama  ndodhet në Bruksel, ku dhe do të zhvillohet një takim mes liderëve të Ballkanit Perëndimor.

Krahas fotos të shpërndarë në “Facebook”,  ku Rama dhe Borrell shikojnë njëri-tjetrin me përzemërsi, kreu i qeverisë shkruan;  “Bruksel – Me Josep Borrell, Shefin e Diplomacisë Europiane dhe Zv.Presidentin e Komisionit Europian”.

Sipas raportimeve, në fokus të bisedave do të jetë çështja e hapjes së negociatave me BE, por edhe Ballkani i Hapur. / Opinion.al

Pas