Aktualitet

Rama takon Lajçak: Diskutuam mbi rolin e BE në Ballkanin Perëndimor


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:42 - 18/05/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama është takuar në Bruksel me përfaqësuesin special të BE-së, Miroslav Lajçak.

Rama ndodhet bashkë me liderët e tjerë të Ballkanit Perëndimor ndodhet në Bruksel, pasi janë thirrur në një darkë pune nga përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Josep Borrell.

Lajmi për takimin e kryeministrit është i ditur nga vet Lajçak përmes një postimi në “Twitter”, ku shkruan se ka përgëzuar Ramën për fitoren e mandatit të tretë qeverisës. Po ashtu ai tha se diskutuan për zhvillimet e fundit rajonale dhe rolin e BE-së në Ballkanin Perëndimor.

“Mirë që u takova përsëri me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Unë e përgëzova atë për fitoren e tij të fundit në zgjedhje dhe diskutova mbi zhvillimet e fundit rajonale dhe rolin e BE-së në Ballkanin Perëndimor”, shkruan Lajçak./ Opinion.al

Pas