Kryesore

Rama-Tabakut: Jam gati të pi ujë nga çezma dhe videon do e postoj në “Tik-Tok”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:38 - 21/04/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deputetet së Partisë Demokratike Jorida Tabaku, e cila nga Kuvendi u shpreh se ujin që vjen në çezmat e shqiptarëve nuk pihet.

Rama u shpreh se sapo të shkoj në shtëpi do të pijë uji nga çezma e shtëpisë së tij.

Meqë zonja Tabaku foli për ujin e Tiranës që askush nuk e pi nga çezma se mund të helmohet. Meqë si dëshmitar e ndjej për detyrë sot me t’u kthyer në shtëpi për të pirë ujë nga çezma. Jam gati që nëse zonja Tabaku më pret në shtëpi, do shkoj të pi ujë nga çezma e saj. Do bëj video dhe e hedh në “Tik Tok”. Jam i bindur se ke ndonjë djalë e vajzë të vogël që ta mëson “Tik Tok” si përdoret”,-tha Rama./Opinion.al

Pas