Kryesore

Rama sulmon Putin në KiE: Një tiran i dëshpëruar, luan me vdekjenBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:06 - 12/10/22 |
Opi Nion

Një tiran e ka cilësuar kryeministri Edi Rama presidentin rus, Vladimir Putin, pasi sipas tij, ai luan me vdekjen.

Në fjalën e tij në Asamblenë e Përgjithshme të Këshillit të Europës, Rama theksoi edhe një herë se paralelet mes Kosovës e Krimesë që Putin bën vazhdimisht, nuk kanë asnjë bazë.

“Nuk ka asnjë paralele mes Kosovës e Krimesë, por ka mes Kosovës e Ukrainës. Ka një analogji më të fortë, mes Carit që ulet në fronin e Kremlinit të ditëve tona, dhe kasapit që mbante pozicionin e komandantit të përgjithshëm të Serbisë gjatë luftës. Ka dy tiranë të dëshpëruar, një i vdekur e tjetri që luan me vdekjen”, tha Rama.

Pas