Aktualitet

Rama publikon pamjet nga liqenet akullnajore të Lenies: Zonë me super potencialBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:38 - 07/01/23 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm duke publikuar pamje nga liqenet akullnajore të Lenies dhe maja Valamarës, një pikë përbashkuese mes Maliqit, Pogradecit dhe Gramshit.

Në një status në rrjetet sociale Rama thotë se zona ka super potencial për zhvillimin e turizmit të natyrës.

“MIRËMËNGJES, dhe me një destinacion fantastik siç janë liqenet akullnajore të Lenies dhe maja e Valamarës, një pikë përbashkuese mes Maliqit, Pogradecit dhe Gramshit, si zona me super potencial për zhvillimin e turizmit të natyrës, ju uroj një fundjavë të paqtë.”-shkruan Rama.

Pas