Aktualitet

Rama publikon pamje nga rruga e Arbrit: Hapet në 29 nëntor


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:47 - 02/11/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e kësaj të marte duke publikuar pamje nga rruga e Arbrit.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Rama rikujton edhe njëherrë që kjo rrugë do të hapet për qarkullimin e automjeteve më datë 29 nëntor.

“Mirëmëngjes, dhe me këtë pamje të veçantë nga rruga e Arbërit që më datë 29 do të hapet për qarkullimin e automjeteve, ju uroj një ditë mbarë”, shkruan Rama.

Gjatë fjalës së tij  në Kuvend disa ditë më parë Rama tha se e gjithë rruga është gati përveç një problemi gjeologjik në Qafën e Murrizit. Por kreu i qeverisë tha se ky problem është i mirëdokumentuar dhe se paratë për vonesat nga ky projekt dalin nga privati dhe jo nga buxheti i shtetit./Opinion.al

Pas