Kryesore

Rama publikon fotot e punimeve në Fier: Edhe pak…


               Publikuar në : 11:09 - 20/08/19 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka publikuar ditën e sotme disa foto të punimeve në qendër të qytetit të Fierit

Krahas fotove të publikuar në faqen e tij zyrtarë në “Facebook”, Rama shkruan se edhe pak kohë dhe e kaluara e shëmtuar e këtij qyteti do ia ketë lënë vendin një hapësire të re publike për të gjitha moshat.

Postimi i Ramës

“EDHE PAK…dhe e kaluara e shëmtuar e Fierit, me “Lanën” e tij si hekurudhë ndërtesash pa leje, me përmbytjet pas çdo shiu e me erën e rëndë të papastërtive, mu në qendër të qytetit, do t’ia ketë lënë vendin një hapësire të re publike për të gjitha moshat😊🤝 #FieriqëDuam☀️ #ShqipëriaqëDuam🇦🇱” shkruan Rama, në postimin e tij, bashkëngjitur fotove nga transformimi i qendrës në Fier./ Opinion.al E.Xh.

Pas