Aktualitet

Rama: Program të ri strehimi për familjet në nevojë dhe çiftet e reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:50 - 30/12/21 |
Opi Nion

Në konferencën e fundvitit, kryeministri Edi Rama deklaroi, se së shpejti, qeveria do të angazhohet për një program të ri për strehimin. Sipas tij do të përfitojnë qytetarët në nevojë dhe çiftet e reja.

“Frymëzim që kemi marrë nga rindërtimi. Kemi kapacitete, dijen për një program të ri kombëtar strehimi. Këto vepra që flasin vetë me standarde të reja urbanistike dhe sigurie në aspektin e mbështetjes sociale për njerëzit në nevojë për shtëpi na japin mundësi të angazhohemi me një program të ri për strehimin. Nuk do presim tërmet tjetër për të ndihmuar familjet që kanë nevojë për strehim, kuptohet me skema financiare të lehta për familjet dhe për çiftet e reja”, u shpreh Rama./Opinion.al

Pas