Aktualitet

Rama poston videon: Projekti 3D, si do të shndërrohet Porti i Durrësit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:51 - 13/02/21 |
Doriana Çepunaj

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e kësaj të shtune ka publikuar në rrjetet sociale një video 3D për të treguar sesi do të duket porti i Durrësit me investimin e ri.

Rama shkruan se ky port, është një tregues se përse qytetarët duhet të votojnë PS-në për një mandat të tretë.

“MIRËMËNGJES dhe me këtë shembull të thjeshtë, të një investimi fantastik e të shumëpritur si ky, që na janë dashur disa vjet ta afrojmë kaq pranë, i cili tregon fare qartë edhe pse mandati i tretë nuk është për mua, po është për ju, për Durrësin, për të gjithë ne dhe për mbarë Shqipërinë, duke na dhënë mundësinë të mos lemë në mes asnjë nga betejat për të ardhmen, ju uroj një fundjavë të qetë,” shkruan Rama.

Pas