Aktualitet

Rama poston foton: Vaksinimi dhe infektimi vazhdojnë paralelisht


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:38 - 03/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama është shprehur ditën e sotme se vakinimi dhe infektimi vijon paralelisht në vendin tonë.

Këtë e ka shoqëruar me një foto në llogarinë e tij të “Facebook” teksa duket PD gjatë një takimi elektorla dhe disa të moshuar të ulur në rradhë që presin për vaksinën.

Vaksinimi dhe Infektimi vazhdojnë paralelisht, si nje provë kokëfortë e zgjedhjes që duhet të bëni në 25 prill:

  • Për shëndetin e popullit e familjes suaj apo për pushtetin e Saliut, Ilirit, Monikës e Lulit;
  • Për Rindërtimin e zhdukjen e pasojave të tërmetit apo për një tjetër rrëshqitje tëposhtë të krejt Shqipërisë;
  • Për forcimin e shtetit, të drejtësisë e të rregullave të bashkëjetesës mes njerëzish apo për rikthimin e paligjshmërisë, vrazhdësisë e kaosit në qytetet e rrugët tona;
  • Për rritjen e ekonomisë e fuqizimin social me punë e me durim apo për rizhytjen në batakun e keqqeverisjes e të rrumpallës antishtet…

*Vaksinimet në Koplik dhe infektimet në mes të Tiranës

Pas