Politikë

Rama për Veliajn: Më 14 maj do të shkrijë çfarëdolloj pjelle që do nxjerrin primaret e PDBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:16 - 04/11/22 |
Opi Nion

Erion Veliaj është konfirmuar edhe njëherë nga kryeministri Edi Rama si kandidat i PS për Tiranën në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Gjatë një interviste televizive, kreu i qeverisë është shprehur se Veliaj do të fitojë ndaj çfarëdolloj kandidati që do të dalë nga primaret e Partisë Demokratike.

 “Unë nuk e di a do të jetë apo jo Erioni kandidat, por di të them që do të jetë Kryebashkiak! Dhe Erioni do ta shkrijë çfarëdolloj pjelle që do të dalë nga primaret e atyre” – tha Rama.

Pas