Aktualitet

Rama për skemën e mbështetjes me naftë pa akcizë:Sa fermerë kanë përfituar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:31 - 05/07/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë ditën e sotme një video ku tregohet se sa fermerë shqiptar kanë përfituar falë skemës së mbështetjes me naftë pa akcizë, pa taksë karboni dhe pa taksë qarkullimi.

Në postiminin e tij në llogarinë e “Facebook”, Rama shkruan se kjo mundësi është për të gjithë fermerët të cilët gjatë procedurës së punës kanë të bëjnë gjithashtu dhe me punime e mekanizuara në bujqësi.  Në video gjithashtu tregohet se sa fermerë kanë arritur të përfitojnë në çdo qark të vendit.

Kryeministri Rama postim ne Facebook:

MIRËMËNGJES

dhe me ketë informacion se sa fermerë shqiptar kanë përfituar falë skemës së mbështetjes me naftë pa akcizë, pa taksë karboni dhe pa taksë qarkullimi, për punimet e mekanizuara në bujqësi, ju uroj një javë të mbarë

Pas