Kryesore

Rama për PD: Do e mbajmë dorën shtrirë, të vijojmë punët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:27 - 05/05/21 |
Opi Nion

Në konferencën për mediat me komisionarin për Zgjerim, Oliver Varhelyi në Rinas, kryeministri Edi Rama ka folur dhe për qëndrimin e qeverisë ndaj opozitës.

Rama tha se opozita duhet të jetë bashkëpunuese dhe të vijojnë punët të cilat do të përmirësojnë klimën politike në vend, por dhe ekonominë.

Kryeministri theksoi se nuk dëshiron që mandati i tretë qeverisës të jetë si dy të parët, prandaj për këtë arsye i kërkon bashkëpunim opozitës.

“Bindja dhe vullneti im është që mos u ngjajë dy të parëve në aspektin e luftës së brendshme politike. PS do ta braktisë llogoren e asaj lufte të vjetër, banale e krejt të panevojshme për vendin. Do ta mbajmë dorën e shtirë pa asnjë ndërprerje për PD. PD është e mirëpritur kurdoherë për mënyrën se si të vijojmë sa më parë punët.  Me ndihmën tuaj do jem dhe unë në gjendje tu shmangem debateve të tilla të kota mes partive.”-tha Rama./Opinion.al

Pas