Kryesore

Rama pas kritikave në KiE: U ndjenë të fyer, por është bërë gabim tragjik ndaj KosovësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:42 - 12/10/22 |
Opi Nion

Kryemnistri Edi Rama ka folur për mediat shqiptare pas fjalimit të mbajtur Këshillin Europian lidhur me akuzat që janë ngritur ndaj ish-drejtuesve të UÇK-së.

Rama thotë se nuk kishte shkuar në KiE për të fyer punën e askujt, por se me Kosovën është bërë një gabim tragjik.

Rama: Histori shokuese, jam i bindur që kur ti hyjnë më thellë gjendja është më e rëndë seç thash. Është normale sepse siç e dëgjuat në 2 momente u ndjenë të fyer në punën e tyre por nuk erdha këtu ti fyej por me një qëllim të mirë është bërë një gabim tragjik e vepër e shëmtuar. Gjithçka do shkojë ne vendin e duhur sepse kështu shkon e vërteta. E vërteta e Kosovës nuk mbulohet nga hipokrizi dhe sedërprekjeje.

Në Asamblenë e Përgjithshme të KiE, Rama pati një “Debat” me përfaqësuesin e Rumanisë mbi raportin e Dick Martyt, i cili i tha kreut të qeverisë shqiptare se Asambleja nuk është Prokurori.

Pas