Politikë

Rama: Paga 400 mijë lekë pa taksa, nuk do bëjmë mullinj me erë si opozita


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:43 - 20/02/21 |
Opi Nion

Nga Fieri Kryeministri Rama deklaroi se në mandatin e tretë qeveria e tij do të heqë taksën mbi të ardhurat për të gjithë personat që kanë një rrogë deri në 40 mijë lekë të vjetra.

Duke sulmuar gjitashu programin e opozitës, Rama tha se forca e tij politike do të jetë sërish në qeveri edhe pas 25 Prillit.

“Sot e kemi pagën 300 mijë lekë pa taksa, ta bëjmë pagën 400 mijë lekë pa taksa. Kush merr 400 mijë lekë të mos taksohet dhe numri i atyre që preken nga kjo masë është shumë i madh. Ndryshe nga opozita nuk kemi plane do bëjmë tramvaj, mullinj me erë, do japim nga një laptop në çdo shtëpi, pastaj do japim nga një I Phone në çdo dhomë. Jemi në qeveri dhe do jemi prapë pas 25 Prillit dhe duhet t’u japim njerëzve diejni për planin”, tha Rama./Opinion.al

Pas