Aktualitet

Rama nxjerr videon: Si do të jetë materniteti ‘Mbretëresha Geraldinë’


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:51 - 02/03/21 |
Opi Nion

Kryeministri, Edi Rama, ka publikuar në rrjetet sociale mëngjesin e së martës pamje nga projekti i rindërtimit të godinës së maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”, pasi u dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit. Në videon kreu i qeverisë tregon se si do të jetë godina e re  e maternitetit.

Po ashtu, Rama bën me dije janë duke ndërtuar edhe tre maternitete të tjera në vend.

“Mirëmëngjes dhe me fillimin e investimit të shumëpritur për zgjerimin dhe rindërtimin e plotë të maternitetit të vjetër të Tiranës pas dëmtimeve nga tërmeti, teksa janë duke u ndërtuar nga themelet edhe 3 maternitete të tjera në vend, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Pas