Aktualitet

Rama nxjerr videon nga Rruga e Arbrit:Edhe pak,ëndrra 100-vjeçare realitet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:55 - 14/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri, Edi Rama ditën e sotme do të ndalojë në Dibër, ku do të zhvillojë takime elektorale për zgjedhjet e 25 prillit.

Teksa është duke udhëtuar drejt qytetit të Dibrës kreu i qeverisë ka publikuar në rrjetin social “Facebook” pamje nga Rruga e Arbrit. Në video shihet tuneli i këtij aksi që ende është në ndërtim e sipër.

Krahas videos Rama shkruan se ka mbetur pak kohë që kjo ëndërr 100-vjeçare të bëhet realitet. “Për Dibër nga Rruga e Arbërit. Edhe pak dhe ëndrra 100 vjeçare është realitet”, shkruan kryeministri/Opinion.al

Pas