Aktualitet

Rama nxjerr pamje nga Gjirokastra: Qyteti i gurtë me një përmasë të re turistikeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:48 - 15/07/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm duke shpërndarë pamje nga qyteti i Gjirokastrës. Në një status ne rrjetin social “Facebook”, kreu i qeverisë ka publikuar video nga dy muzetë e rinj në këtë qytet, Muzeu Etnografik dhe Muzeu “Ismail Kadare”.

Sipas Ramës këto dy muze bashkë edhe me “Sokakun e të marrëve” e me shtegun “Edward Lear”, i kanë dhënë një përmasë të re turistike qytetit të gurtë.

“MIRËMËNGJES

dhe me këto pamje ftuese të dy muzeve të rinj në Gjirokastër, Muzeut Etnografik dhe Muzeut “Ismail Kadare”, që bashkë edhe me “Sokakun e të marrëve” e me shtegun “Edward Lear”, i kanë dhënë një përmasë të re turistike qytetit të gurtë, ju uroj një ditë të bukur”-shkruan Rama./Opinion.al

Pas