Politikë

Rama nxjerr fotot nga samiti, takime me liderët evropianë dhe batuta me Merkel


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:32 - 01/11/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Glasgow ku po merr pjesë në konferencën e OKB mbi ndryshimet klimatike.

Krue i qeverisë ka ndarë me ndjekësit tij në rrjetet disa fotot të cilat tregojnë momentet që ai ka kaluar me liderët e tjera të europain.

Në foto Rama shfaqet duke biseduar me presidentin e Francës Emanuel Macron, ndërsa më pas është fotografuar duke shkëmbyer batuta me kancelaren në detyrë të Gjermanisë Angela Merkel.

Teksa ka qenë duke biseduar me presidentin serb Aleksandër Vuçiç, pranë tyre është afruar edhe presidentja e KE, Ursula Von Der Leyn. Ai ka pasur një bisedë të shkurtër edhe me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis./ Opinion.al

Pas