Aktualitet

Rama: Nuk ka çështje, DIA është tërhequr


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:56 - 22/10/15 |
root

Lidhur mbi çështjen CEZ dhe tërheqjen e palës shqiptare nga Gjykata e Arbitrazhit, pyetjes së gazetarit Fevziu se “avokatët tuaj thonë se ju mund ta fitonit çështjen. Dhe këto kanë qenë avokatët tuaj” si edhe faktit që Çekia hoqi veton pasi Shqipëria i dha CEZ-it 106 milion euro, Rama u shpreh se “kemi pasur një debat të ashpër. Unë nuk jam nga ata që më marrin peng. Falë kompromosit me kompaninë CEZ, kemi shpëtuar qindra miliona euro që mund të na merrte”. Madje Rama tha se administratori i DIA-s është tërhequr nga çështja, pavarësisht dokumenteve të paraqitura nga gazetari Fevziu.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas