Kryesore

Rama: Nuk e kam problem të ulem e të diskutoj me Bashën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:54 - 18/10/21 |
Opi Nion

Teksa tha se është i hapur për të diskutuar me PD për vettingun e politikanëve dhe ndryshimeve kushtetuese, Kryeministri Edi Rama tha se është i gatshëm që të ulet në tryezë me kryetarin e PD, Lulzim Basha.

Në EuroNews, Rama tha se do pranonte dialogonte, por nuk do të pranonte një dialog me kushte. Kreu i qeverisë tha se mbështet dhe diskutimet për reformën territoriale.

“Unë nuk e kam problem të ulem me Bashën, por rëndësi ka të ketë dialog. Dialog jo me urdhra, por dialog që ata thonë kemi këto dhe të jemi në pozita të barabarta. Për reformën territoriale, jemi dakord të flasim, unë e dua reformën territoriale,”-tha Rama./Opinion.al

Pas