Aktualitet

Rama: Nisin aplikimet për financimin e projekteve në fshat nga IPARD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:53 - 12/01/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se ka nisur thirrja e katër për financimin e projekteve në fshat përmes programit europian IPARD.

Në rrjetet sociale, kreu i qeverisë shkruan se të gjithë ata që duan të investojnë në fushën e turizmit rural ky është momenti për ta bërë këtë.

Aplikimi për mbështetje dhe financim në grant nga programi IPARD mund të bëhet deri në 65%. Aplikimet mund të dorëzohen pranë zyrave të AZHBR-së deri më datën 25 Shkurt.

Pas