Aktualitet

Rama në Shkodër, banorët e zonave të përmbytura: Asnjë ndihmë nga shteti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:30 - 16/02/21 |
Doriana Çepunaj

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Shkodër për nisjen e vaksinimit kundër  COVID-19 në këtë qytet. Ndërkohë, një grup fermerësh nga zonat e përmbytura u shprehen para mediave se kanë mbi 40 ditë nën ujë dhe nuk kanë marrë asnjë ndihmë nga qeveria.

“Të gjitha detyrimet ndaj shtetit i paguaj, përse shteti nuk vjen me sjellë dëmshpërblimin. TVSH e gjëra më kanë ardhur për 6 muaj, 8 milionë lekë, i do shteti. i kam paguar. I kam paguar të gjitha siguracionet, të gjitha gjërat. Shteti përse nuk më përgjigjet mua?”, thotë një fermer.

“Përmbytjet… kanë kaluar 40 ditë që ne si njësi dhe njësi të tjera si Dajçi, Oblika, Oboti, Velipoja janë të përmbytura. Flasim për njësinë administrative Bërdicë, ku 350 hektarë janë të përmbytura dhe nuk kemi parë asnjë ndihmë nga shteti jonë”, shton një tjetër.

Pas