Politikë

Rama në Francë, merr pjesë në Forumin e Paqes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:19 - 11/11/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Forumin e Paqes që po mbahet në Francë. Punimet në këtë forum do të mbahen në datat 11-13 nëntor në Paris.

Pasi morri pjesë në Ceremoninë e Hapjes, Rama ishte edhe pjesë në panelin digjital “Ndalo-dhe-Ec – Si të rivendosim lëvizshmërinë globale”, në të cilin u diskutua se si vendet mund të koordinohen më mirë dhe cilët institucione apo aktorë mund të ofrojnë rregulla dhe mekanizma, për të përmirësuar lëvizshmërinë në kohët e Covid-19./ Opinion.al

Pas