-ARKIVA OPINION

RAMA NE BEOGRAD, PATRIOTIZEM APO DIPLOMACI?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:00 - 11/11/14 |
root

Të ftuar:

Menduh Thaçi

Andi Bushati

Luan Hajdaraga

Aldo Bumçi

Artan Hoxha

Alfred Lela

 

 

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=-5MmWdPyCBA” width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

 1. Mendu Thaçi nuk eshte aspak politikan, thjesht per faktin qe ai ka pasur shpesh konfrontime fizike dhune ndaj kundershtareve politik. Dmth, nje person me munges arsyeje. “Terroris”.
  Hajdaragaj eshte nje “politikan” i kohes se Stalinit…keshtu nuk mund te merret seriozisht, jo per shkak te moshes, por, per shkak te kultures staliniste.

  A. Lela dhe A.Hoxha jane dy analiste te mprehte.

  Per mendimin tim modest, e per te qartesuar habin e atdhetarit Thaçi qe nuk sheh asgje te keqe ne deklarimet e Rames, ky i fundit nuk mund te shprehet si tek Rogneri me shoqerin e vet. Pse?
  Ftesa per njohje te Kosoves nuk ishte ne plan te dites, dhe gjeja me kryesore eshte sepse nje pefaqsues i nje shteti nuk mund te nderhyje ne punet e brendeshme te nje shteti tjeter. Kjo dhunon karten e Kombeve te bashkuara.
  Perse ky Kryeminister nuk ben asnje not proteste ndaj grekeve, bile kur greket sillen edhe me keq ndaj shqiptareve.
  Prandaj, deklarimet e Rames jane idiote dhe te pavend…ai mbetet nje person banal, ku gjuhen e diplomacis e zevendeson me gjuhen banale.
  Rama eshte nje person me rrezikshmeri te larte sociale per mendimin tim.

Pas