Kryesore

Rama-Metës: Luftë për ata që kanë shkëputje me mburojën e trurit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:52 - 22/02/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama i është  përgjigjur dhe presidentit Ilir Meta i cili u shpreh nga Vlora se Shqiptarët do të votojnë në zgjedhjet e 25 prillit me pasaporta apo qoftë dhe me “shpata”.

Kryeministri tha se lufta me shpata është për ata që kanë shkëputje me mburojën e trurit.

 “Do doja të fokusohesha te arsyeja pse jemi këtu sepse është një luftë për të siguruar vaksina, jo luftë me shpata sepse luftat me shpata janë për fëmijët e kopshtit ose për ata që kanë shkëputje të lidhjes me mburojën e truri,  këtu bëhet fjalë për një liuftë të madhe tregtare politike komunikimi dhe unë dua që çdo natë në mendimin e fundit të kem që bëra çdo gjë sot. Kjo është lyfta për mua sot të tjerat janë ngjarje rrethanore me personazhë rrethanorë që se meritojnë shkëputjen e vëmendjes nga kjo luftë”, tha Rama./ Opinion.al

Pas