Te Fundit

Rama-Meta, kush po e tërheq litarin?

rama-meta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:14 - 07/10/15 |
b.f

TIRANË- Kryeministri Edi Rama është parë edhe njëherë sot në zyrën e Kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, pas takimit “të pajtimit” të shtunën e kaluar.
Ka qenë një takim kokë më kokë mes dy kryetarëve të partive kryesore të mazhorancës që nuk është komentuar deri tani nga askush nga radhët e PS apo LSI-së.
Takimi është zhvilluar në Kryesinë e Kuvendit rreth orës 10:00 të së mërkurës dhe ka zgjatur rreth 15 minuta. Sakaq, zyra e shtypit në Kryesinë e Kuvendit sqaroi se ky është një takim rutinë i ditëve të mërkura (një ditë para seancës plenare).

Gjithsesi është vështirë të besohet se takimi ka qenë vetëm për seancën kur qarkullojnë zëra për ndryshime në Qeveri. Ditë më parë Kryeministri Edi Rama është shprehur se ministrat meritojnë besimin e tij, ndërsa aleati tjetër, Ilir Meta ka shprehur nevojën për impulse të reja në qeverisje.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas