Politikë

Rama me atlete dhe mjekër në samitin e Pragës: Mbështetje për negociatat


               Publikuar në : 14:26 - 12/09/19 |
Geljano Fataj

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Pragë, ku merr pjesë në një samit me liderët e Ballkanit Perëndimor. Vetë shefi i qeverisë në një postim në rrjetet sociale shkruan se vendet e grupit të Vishegradit mbështesin çeljen ne negociatave për Shqipërinë.

“Në Pragë me vendet e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) dhe vendet e Ballkanit Perëndimor – Jo vetëm mbështetje totale nga V4 për çeljen e negociatave të Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian, po edhe një plan veprimi për të realizuar këtë objektiv strategjik”, shkruan shefi i qeverisë.

Nga foto e postuara nga vetë Rama, po ashtu dallohet se kryeministri iu qëndron besnik atleteve  (këtë herë ka zgjedhur  converse të bardha) edhe në takimet zyrtare.  Detaji tjetër është se kryeministri ka zgjedhur të mbajë dhe mjekër./Opinion.al

LEXO EDHE- Rama “braktis” Kuvendin, vendimtar takimi i së premtes me Merkel

 

Pas