Aktualitet

Rama: Mbi 100 mijë gjyshe dhe gjyshër të vaksinuar, rrofshi sa malet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:27 - 02/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama deklaron se deri më tani janë vaksinuar kundër COVID-19 mbi 100 mijë persona.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama publikon një video ku shihen të moshuarit teksa marrin vaksinën, krahas së cilës ka dhe një urim për ta.

“Nderi është i gjithi i yni.Mbi 100,000 gjyshe dhe gjyshër të vaksinuar. Rrofshi sa malet”,-shkruan Rama.

Ditët e fundit në vendin tonë është ulur numri i rasteve me COVID-19, ndërkohë që numri i viktimave mbetet ende shqetësues./ Opinion.al

Pas