Kryesore

Rama “lexon” filxhanin: Këtu ka vetëm një “I”. Kur shkarkohet presidenti


               Publikuar në : 10:29 - 25/06/19 |
geliano fataj

“Duhet çuar deri në fund ai proces, kjo është një hata kushtetuese dhe institucionale që…”. Kryeministri Edi Rama në një takim me banorët e njësisë dy e ka pyetur deputeten Vasilika Hysi se si po shkon procesi për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Zonja Hysi tha se nesër do të ngrihet komisioni hetimor për shkarkimin e kreut të shtetit dhe më pas do të hidhet për votim në sancën e radhës.

Më pas Rama duke hedhur akuza për kryetaren e LSI-së, mori përsipër dhe të lexonte filxhanin.

Edi Rama: Janë dy rrugë që bashkohen këtu. Shife i shikon këto dy rrugët, këtu ecin paralel dhe këtu në fund mbetet një “I” mbrapa. Është me kokë lart me pikë poshtë. O zot o zot!

Një grua: Dike ta lexosh….

Edi Rama: Unë piktor jam, unë me zhgaravina merrem. Por Nuk është puna ta lexosh, puna është ta interpretosh. Monika e interpreton./ Opinion.al

Pas