Politikë

Rama: Komiteti i ekspertëve në PD, për të “vrarë” djalin e…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:56 - 13/11/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ndodhet në Mbrostar të Fierit nga ku komentoi zgjedhjet e kandidatëve për deputetë nga Partia Demokratike.

Rama u shpreh gjatë fjalës së tij u ngrit për të hequr nga listat ish-deputetin Klevis Balliu. Sipas kryeministrit procesi i zgjedhjeve për kandidat për deputet rrëzoi besueshmërinë tek PD.

 “Farsë e panevojshme, e padobishme dhe e pakuptueshme për të ngritur një komitet të urtësh, duke nënçmuar të gjithë familjen politike. Vendosën disa kuota që e kthyen të gjithën në një absurditet, e katandisën të gjithë atë proces për të vrarë djalin e Fahriut. E pakuptueshme të fshihesh pas një komiteti dhe për të rrëzuar besueshmërinë e partisë”.

Për Partinë Socialiste, Rama u shpreh: “Ne nuk jemi në atë botë me ta, ne jemi në botën e Shqipërisë reale, e njerëzve realë, e problemeve reale.”/ Opinion.al

Pas