Aktualitet

Rama: Kjo është java e fundit e kufizimit, por mbetet fundjava pa makina


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:47 - 24/05/20 |
Opi Nion

Në një dalje në rrjetin social FB, Kryeministri Rama ka treguar se si do të vijojnë hapat për hapjen e zonave të kuqe të vendit në vijim.

Pa lënë mënjanë ironinë ndaj atyre që e kanë konsideruar shumë të mbyllur Shqipërinë Rama tha se ne jemi duke i hedhur hapat sipas një plani të mirëmenduar, por jo edhe ngadalë.

“Kjo do të jetë java e fundit e kufizimit të orareve në Tiranë dhe qyetetet tona. Por fundjava pa makina do të mbetet në edhe dy të shtuna e dy të diela, për t’u rikthyer çdo të dielë minimalisht, nga tetori deri në marsin e ardhshëm”, deklaroi Rama duke bërë të ditur se kjo bëhet me qëllim për të siguruar një ajër të pastër e të shëndetshëm./Opinion.al

 

Pas