Kryesore

Rama: Kemi siguruar 50 mijë vaksina të tjera AstraZeneca


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:18 - 31/03/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se Shqipëria ka siguruar dhe 50 mijë vaksina të tjera AstraZenece.

Përmes një postimi në “Facebook” se këto vaksina janë siguruar jashtë marrëveshjeve të arritura deri më tani me kompanitë farmaceutike.

“Sapo kemi siguruar 50 mijë vaksina të tjera Astrazeneca jashtë marrëveshjeve të deritanishme”-shkruan Rama.

Lajmi vjen pak ditë pasi vendi ka nisur fushatën e vaksinimit masiv kundër koronavirusit./Opinin.al

Pas