Politikë

Rama: Inceneratori i Tiranës paguhet se bën shërbiminBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:38 - 21/12/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka mbrojtur përsëri inceneratorët pas akuzave të deputetit të PD, Agron Shehajt, i cili tha se kreu i qeverisë fshihet pas një kompanie offshore në Holandë, kompani që qëndron pas inceneratorit të Tiranës.

Rama tha se nuk janë ndërprerë pagesat për inceneratorin e Tiranës sepse ende nuk ka një vendim gjykate njëjtë si ai i Elbasanit apo Fierit.

“Bashkia i jep para një njeriu në kërkim. Po mirë mo zotëri dhe ndërkohë thoni te të dy të tjerat nuk ndodh. Po pse? Sepse ka vendime gjyqi, prokurorie. Dhe impianti i Elbasanit është sot pronë publike. Ata 450 mln e 21 dhjetorit janë një fantazi sepse nuk kanë fluturuar dhe janë aty. Impianti i Elbasanit është pronë publike, i Fierit i sekuestruar dhe do ti kalojë publikut, Tirana paguan shërbimin. Tirana është befasisht e pastër. Doni të bëjmë një provë. Është një provë që se bëjmë dot. Të ndalojmë pagesat për tre ditë e të shihni se ca ndodh me Tiranën. Sepse atje zhvillohet operacion i përditshëm i grumbullimit dhe trajtimit të mbetjeve. Paguajmë shërbimin”,-tha Rama.

Pas