Aktualitet

Rama ia tha live: Elton Arbanën e duam prapë Kryetar Bashkie për ShijakunBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:05 - 07/11/22 |
Opi Nion

Kreu aktual i Bashkisë së Shijakut do të jetë kandidati i PS në Bashkinë e Shijakut në zgjedhjet vendore të 14 Majit 2023.

Gjatë një aktivitetit të organizuar për shpërndarjen e banesave të reja të banorëve që u prekën nga tërmeti i 26 Nëntorit 2019 kryeministri Edi Rama teksa vlerësoi punën e kryebashkiakut të Kavajës, deklaroi live se Elton Arbana do të rikandidohet për një tjetër mandat.

Rama theksoi se transformimi i Shijakut është në radhë të parë meritë e kryetarit të Bashkisë.

“Patjetër që ky transformim është në radhë të parë meritë e kryetarit tuaj të Bashkisë, i cili është treguar vërtetë një zgjedhje jashtëzakonisht e duhur, jashtëzakonisht e duhur, se qëllon dhe të jetë një zgjedhje jo e duhur e pastaj koston e marrin të gjithë, edhe votuesit, edhe propozuesit, edhe mbështetësit, por ka qenë një zgjedhje jashtëzakonisht e duhur dhe për këtë arsye unë sot dua t’ia them këtu kryetarit të bashkisë që ne e duam prapë kryetar bashkie. Ndër gjithë kryetarët e bashkisë të zonës të tërmetit, është më i dalluari për sa afër u ka ndejtur njerëzve, sa efikas ka qenë në gjithë mbledhjen e të dhënave, për sa mençurisht dhe urtësisht i ka zgjidhur konfliktet e mundshme midis njerëzve për arsye nga më të ndryshme, dihet për çështje pronash, çështje kufijsh, çështje gardhesh, çështje katesh, dhe mbi të gjitha për sa i përkushtuar ka qenë të garantuar që projektet nuk vonohen por shkojnë sipas afatit”, deklaroi Kryeministri Edi Rama.

Pas