-U tha në Opinion

Rama flet për Alqi Bllakon: Në punën e tij të dukshme, nuk ka asnjë të sharë.


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:41 - 07/04/22 |
el ida

I ftuar në emisionin “Opinion” Kryeministri Rama ka folur lidhur me raportet e tij me ish-deputetin e arrestuar Alqi Bllko, ndërsa tha se në punën e tij të dukshme, nuk ka asnjë të sharë.

Më tej, Rama se arrestimi i tij është rezultat i një hetimi të thelluar.

Rama: Alqi Bllako është një person që për sa i përket pjesës së dukshme të punës, nuk ka asnjë të sharë. Këto janë rezultate të një hetimi të thelluar, prandaj e kemi ngritur SPAK-un ne.  Këtë çështje e heton SPAK dhe do vazhdojë ta hetojë deri në fund.

Pas