Aktualitet

Rama e quan Ben Blushin: Teolog “kukuvajkë”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:00 - 02/12/15 |
b.f

TIRANE­ Ben Blushi ka qenë i ashpër më shumë se njëherë ndaj partisë së tij dhe liderit Rama në veçanti. Sëfundi ai tha në Komisionin e Ekonomisë se është rritur borxhi i shtetit. Kryeministri Rama i përgjigjet në mënyrë të tërthortë por tërësisht të kuptueshme Ben Blushit.

“Thonë se ‘keni rritur borxhin’. Gjithfarëlloj kukuvajkash e teologësh të ideologjive ekonomike na thonë keni rritur borxhin. Si e kemi rritur borxhin? Ne e kemi legalizuar borxhin. Borxhi ishte aty dhe e mbanin fshehur. 720 milionë dollarë borxhe, njerëzve nuk u tregoheshin”. Kështu u shpreh Rama në përgjigje të kritikave të socialistit Ben Blushi.

KOMENTO (5)

Shkruaj nje koment

  1. Kush I ka bo bossI I Jaguareve. Prandaj Po I blen Qeveria jaguaret qe Te shlyeje vilat? Si dhe Te marre disa para ne xhep?

  2. Dy vila I Kane bere njerezit tu shit speca o pallosh jo te jesh njezet vjet deputet dhe shkrimtar une jam demokrat por Ben blushi eshte vertet i denje te drejtoje shqiperine por jo keto bastardat e tjere qe nuk ju dihet baba se ju Kane ndejt mamate ne bllok te udheheqjes komuniste me kembeperpjet.??

Pas