Aktualitet

Rama: Do ishte mirë që opozita të kishte energjinë, vullnetin e durimin e BraçesBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:23 - 01/07/22 |
Opi Nion

Në konferencën e sotme për mediat kryeministri Edi Rama ka ironizuar opozitën duke shtruar pyetjen “ka opozitë akoma këtu?”

Ai tha se do të ishte mirë të kishte ndërsa u shpreh se opozita e vetme jemi vetë ne.

Më tej kreu i qeverisë u shpreh se sikur opozita të ketë energjinë, vullnetin dhe durimin e Erion Braçes mund të kualifikohej si opozitë.

“Ka opozitë akoma këtu? Sa mirë do ishte të kishte opozitë por për fat të keq nuk ka. Opozita e vetme e kualifikueshme si e tillë e jona jemi ne vetë. Sikur e tërë opozita që quhet opozitë të kishte gjysmën e enegjisë dhe cerekun e vullnetit dhe 1/10 e durimit të Erion Braçes mund të merrte një licencë kualifikimi si opozitë”, tha Rama.

Pas