Aktualitet

Rama dhe Çuçi në Beirut: 14 fëmijë dhe 5 gra kthehen nga kampet siriane


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:01 - 31/07/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar riatdhesimin e 14 fëmijëve dhe 5 grave nga kampet siriane. Në një video live në FB, Rama shihet se është përfshirë edhe vetë në diskutimet për këtë riatdhesim, ndërsa ndodhet në Liban bashkë me ministrin e Brendshëm Çuçi.

“Beirut, Liban – Për operacionin e shpëtimit nga kampi i ferrit në Al Hol dhe kthimit të fëmijëve e grave të tjera në Atdhe. 5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë nga kampet e vdekjes në Siri, nesër në Shqipëri, falë një operacioni të gjatë e të ndërlikuar inteligjence në terren dhe ndihmës së paçmueshme të gjeneralit Abass Ibrahim”, shkruan Rama./Opinion.al

 

 

Pas