-U tha në Opinion

“Rama bëri lajm në Bruksel vetëm me veshjen”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:14 - 17/10/19 |
Geljano Fataj

Erisa Zyka nga Brukseli: Dhe një gjë të vogël sa për humor. Mua dje më thanë se ishin shumë të impresionuar nga veshja e kryeministrit tonë i cili… Për ne nuk ishte lajm por këtu është lajm…

Ishte kjo deklarata e gazetares së Tv Klan nga Burkseli, ku këtë mbrëmje u vendos fati i negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Veç gazetares e cila tha ekskluzivisht për Opinion, se presidenti Francez nuk ka ndryshuar qëndrim për Shqipërinë janë dhe mediat ndërkombëtare ato që njoftojnë se janë bllokuar negociatat.

“Vetoja e Francës bllokon fillimin e negociatave të pranimit në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore, duke vënë në dyshim të gjithë procesin e zgjerimit evropian. Samiti i BE-së, përveç ndryshimeve dramatike, nuk do të jetë në gjendje të japë dritën e gjelbër për të dy vendet e Ballkanit, megjithëse një shumicë të madhe të partnerëve evropianë që favorizojnë rekomandimin e formuluar nga Komisioni. Përveç Francës, Holanda dhe Danimarka kundërshtojnë dritën jeshile për Shqipërinë”, shkruan Ansa. / Opinion.al

Pas