Kryesore

Rama: Ajo që pamë në PD më 8 janar ishte xhirimi i një  reality show


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:51 - 15/01/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në 30-vjetorin e FRESSH nuk ka lënë pa përmendur edhe atë që ndodhi më 8 janar në selinë e Partisë Demokratike.

Rama tha se ajo që shqiptarët panë më 8 janar në oborrin e PD ishte një shesh xhirim i një reality show, me politikanë realë.

Ato që pamë pak ditë më parë, më 8 janar, as 1 km larg nga këtu tek oborri i një partie politike që u kthye në sheshxhirimin e një reality show, në një reality show me politikanë realë por të arratisur mbrapa në kohë, diku andej nga mesjeta dhe me godinën e partisë të kthyer në kështjellë, të cilën disa sulmonin për ta marrë, disa luftonin për të mos e lëshuar, gjëra të paimagjinueshme të cilat në vende të ndryshme, në përmasa të ndryshme, po ndodhin gjithnjë e më shumë”,-tha Rama.

Pas